Safetica dołączyła do programu Fortinet Technology Alliance

Po raz kolejny potwierdziliśmy naszą pozycję w sektorze bezpieczeństwa IT. Po współpracy z firmami Microsoft i ESET, weszliśmy w kolejną ważną technologicznie współpracę partnerską. Nasze rozwiązanie ma możliwość bycia częścią rozwiązania Fortinet Technology Aliances. Integracja rozwiązania Safetica Data Loss Prevention z produktami Fortinet daje klientom lepsze narzędzie do ochrony danych, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

 „W dzisiejszym świecie wszechobecnych zagrożeń dla bezpieczeństwa IT, nie możemy polegać tylko na jednym produkcie do ochrony sieci. Dzięki połączeniu wielu rozwiązań, można pozbyć się balastu dostępu, monitorowania i zarządzania każdym rozwiązaniem z osobnej konsoli.” powiedział Petr Zikes, Safetica Technologies CEO.

Podczas gdy większość firm rozumie potrzebę posiadania takich atrybutów bezpieczeństwa jak firewalle czy oprogramowania antywirusowe, aby chronić urządzenia swoje i swoich użytkowników, rozwiązanie do zabezpieczenia utraty danych jest zazwyczaj pomijane. Uważamy to, za fundamentalny błąd.


„Każdy biznes działa w oparciu o dane”, komentuje Zikes. „Niezależnie od tego, czy jest to osobista, komercyjna czy finansowa forma własności intelektualnej, której dane muszą być chronione. Kiedy dane wrażliwe zostają zagubione lub ukradzione, reputacja firmy, baza klientów oraz informacje poufne są zagrożone,” dodaje.

To z tego powodu nawiązaliśmy z firmą Fortinet współpracę technologiczną, w ramach której zintegrowaliśmy nasze rozwiązania. Dzięki temu rozwiązanie Safetica DLP integruje się z Fortinet FortiMail Secure Email Gateway and FortiSIEM.

email