Safetica wspiera Fortinet w lepszej ochronie danych przed wyciekiem

Firma Safetica, producent rozwiązania DLP zabezpieczającego dane przed wyciekiem, nawiązała współpracę technologiczną z Fortinet w ramach programu Fortinet Technology Alliance. Dzięki wspomnianej współpracy klienci korzystający z rozwiązań FortiGate, FortiMail oraz FortiSIEM zyskują możliwość jeszcze skuteczniejszej ochrony firmowych danych.

Skuteczna ochrona danych wymaga kompleksowego podejścia, a pojedynczy produkt nie jest w stanie zagwarantować istotnym informacjom bezpieczeństwa, w obliczu rosnącej liczby coraz bardziej zaawansowanych zagrożeń. Z tego powodu firma Safetica stale szuka nowych partnerów technologicznych. Po firmach ESET i Microsoft, gigantach branży IT, do ich grona dołącza kolejny silny przedstawiciel sektora cyberbezpieczeństwa – firma Fortinet.

W ramach nowo rozpoczętej współpracy firma Safetica stała się członkiem programu Fortinet Technology Alliance, mającego na celu zapewnić użytkownikom kompleksową ochronę poprzez połączenie wiodących na rynku technologii bezpieczeństwa z wykorzystaniem otwartej architektury Fortinet Security Fabric. Dzięki temu użytkownicy Safetica DLP już dziś mogą cieszyć się pełną integracją z produktami FortiGate, FortiMail Secure Email Gateway oraz FortiSIEM, a w przyszłości planowane jest rozszerzenie listy o kolejne rozwiązania. Co to oznacza dla klientów? Przede wszystkim korzyści w postaci dodatkowej warstwy ochrony danych przed wyciekiem, zarówno na bramie internetowej, jak i serwerze pocztowym, oraz dodatkowo dostęp do wszystkich logów dotyczących poziomu ochrony danych w jednym miejscu.

– Zagrożenia dla danych stale ewoluują, w związku z czym nie da się znaleźć jednej recepty na wszystkie problemy związane z ich bezpieczeństwem. Właśnie dlatego ważne jest korzystanie z rozwiązań, które wzajemnie ze sobą współpracują. W integracji z architekturą Fortinet Security Fabric dostrzegamy w tym zakresie olbrzymi potencjał

Petr Zikes
CEO Safetica Technologies
email